Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Україна та транзит російського газу після 2019 року

20 вересня 2017 р. у м. Любляна (Словенія), пройшов 12-ий Газовий Форум під егідою Європейської Комісії та Енергетичного Співтовариства. У форумі взяли участь більше 140 учасників, які обговорили нагальні питання розвитку ринку природного газу та виклики, з якими стикаються Контрактні Сторони Енергетичного Cпівтовариства та ЄС.

 

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» на форумі представляв директор з розвитку бізнесу Сергій Макогон, який взяв участь у панелі «Після 2019 – Україна та транзит російського газу» і презентував можливості, які відкриває Україна та її ГТС для європейських країн, а також звернув увагу на виклики, які стоять перед Україною та ЄС, та не дають змоги провести повну інтеграцію ринків природного газу країн-членів ЄС та Контрактних Сторін Енергетичного Співтовариства.

 

На форумі було підсумовано, що реалізація обхідних транзитних маршрутів може насправді привести до погіршення безпеки постачання природного газу не лише для країн Енергетичного Співтовариства, а й для багатьох країн-членів ЄС. Також учасники форуму дійшли висновку, що іншими важливими проблемами, які заважають розвитку інтеграції ринків природного газу, є наявність історичних довгострокових контрактів, високі тарифи на вхід/вихід та нестача потужностей на точках з’єднання.

 

Директор Енергетичного Співтовариства Янош Копач підкреслив: «Сьогодні відбулися відкриті дебати щодо імплементації Контрактними Сторонами Енергетичного Співтовариства їхніх обов’язків згідно з Договором про заснування Енергетичного Співтовариства. Це питання є особливо важливим у контексті ролі України як країни-транзитера російського газу. Ми вважаємо, для того, щоб Україна залишилась транзитною країною після 2019 року, їй необхідно ефективно імплементувати Третій Енергопакет, а також забезпечити його виконання».

 

«Ми віримо, що Україна не втратить транзитну роль у майбутньому, але, можливо, матиме її в дещо іншому вигляді. У будь-якому разі Енергетичне Співтовариство та Секретаріат продовжуватимуть надавати допомогу операторам ГТС потенційних країн-членів ЄС, щоб транзит газу через Україну не було припинено», ‒ додав пан Копач.  


Поділитися