Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз вшановує Міжнародний день пам`яті та примирення

Шановні колеги!

Сьогодні в Україні, як і в усьому світі, відзначається День пам’яті та примирення, день вшанування жертв Другої світової війни 1939–1945 рр.

8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини. Саме цю подію все прогресивне людство розглядає як символ перемоги над нацизмом.

Для України це відносно нове свято. Два роки тому Верховною Радою України 8 травня встановлено Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. При цьому було прийнято рішення відтепер відзначати також 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги є червоний мак. Це міжнародний символ вшанування жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, алюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть.

У теперішній такий непростий для України час ми маємо нагоду  переосмислити по-новому події Другої світової війни. Для нас непростим є процес руйнування радянських історичних міфів, але тільки завдяки цьому ми зможемо зрозуміти і прийняти складні сторінки минулого.

Ми повинні рівною мірою вшановувати кожного, хто боровся з нацизмом, і нарешті перенести акцент з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмовитися від святкування на користь вшанування.

Тому нині ми в глибокій пошані та скорботі схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у жорстокій та несправедливій війні, адже людські втрати тільки України з вересня 1939 року по травень 1945 року склали 8‒10 млн осіб – військових і цивільних, чоловіків і жінок, дітей та людей літнього віку.

Віддаючи данину пам’яті жертвам Другої світової війни, прагнім, щоб нашими духовними цінностями, найвищими чеснотами завжди були вірність рідній землі та глибока повага до тих, хто воював і в повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у щасливе майбутнє нашої держави.

Адміністрація та профспілковий комітет

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»


Поділитися