Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Україна зменшила споживання газу на 7%

03 квітня 2017 року, м. Київ – У першому кварталі поточного року використання блакитного палива усіма категоріями споживачів України склало 12,2 млрд.куб.м, що на 7% менше за показники минулого року.

Потреба вітчизняних споживачів у природньому газі покривалась за рахунок вітчизняного видобутку – 5,1 млрд.куб.м, імпорту з Європи – 4,2 млрд.куб.м, а також накопиченого у газосховищах – 3,9 млрд.кубічних метрів.

З січня по березень місяць вітчизняними газовидобувними компаніями було вироблено 1,78 млрд.куб.м природного газу, що на 3,3% або 57 млн.куб.м більше за показники аналогічного періоду минулого року.

«Вцілому за результатами першого кварталу ріст вітчизняного видобутку складає лише 1,3%. Незначний приріст демонструють приватні газовидобувні компанії та Укргазвидобування», - коментують ситуацію у відділі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

Найбільший обсяг імпортних поставок блакитного палива традиційно здійснювався через словацький газотранспортний коридор - 3,6 млрд.куб.м.

З території Польщі та Угорщини надходження природного газу для вітчизняних потреб складало 0,3 та 0,2 млрд.куб.м відповідно.

Зауважимо, завдяки стабільному функціонуванню реверсних маршрутів, Україна вже другий опалювальний сезон проходить без російського газу.

Детальніше з виробничими показниками функціонування газотранспортної системи можливо ознайомитись на платформі прозорості ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

 


Поділитися