Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Укртрансгаз реалізував європейську модель закупівлі газу на власні потреби

20 квітня 2017 року, м. Київ – Оператор національної газотранспортної успішно проведено відкриті торги на поставку природного газу на власні потреби загальною вартістю 9,4 млрд. гривень.

Аналіз результатів аукціону показав, що проведення закупівлі по лотах та застосування формування вартості природного газу з урахуванням цін на європейських газових хабах дозволило залучити значно більшу кількість учасників ніж в попередні роки та зменшити витрати на закупівлю природного газу орієнтовно на 1,5 млрд. гривень.

«Ми реалізували європейську модель закупівлі газу на власні потреби газотранспортного підприємства. Такий крок, своєрідний драйвер розвитку ринку газу в Україні», - прокоментував подію директор департаменту виробництва ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» Євген Тодоров.

Тендер було розбито на десять однакових лотів по 218 млн.кубометрів кожний, що дало змогу надати рівні можливості постачальникам природного газу взяти участь в торгах. За результатами торгів переможцями стали п’ять компаній, серед яких три приватних підприємства, одна дочірня компанія міжнародної ресурсної групи та один державний холдинг.

Найбільшим переможцем стало ПАТ «НАК «Нафтогаз України», яке виграло три лоти.

По одному лоту виграли ТОВ «Еру трейдінг», ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-Північ», «Trafigura Ukraine», ТОВ «Газоторгова компанія».

Тепер ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» має прийняти рішення про визнання переможців аукціонів і укласти з ними угоди на поставку блакитного палива. В умовах передбачено надання переможцями тендеру банківської гарантії виконання зобов’язання у розмірі 5% від суми угоди – ці кошти оператор ГТС забере собі у випадку, якщо постачальник зірве поставки газу вже після підписання угоди.

Газ має бути поставлений протягом квітня – грудня 2017 року. Ціна за кожен місяць постачання буде індексуватись за формулою до цін на газ на ліквідному німецькому газовому хабі NCG, що гарантує ринковий рівень цін для ПАТ«УКРТРАНСГАЗ». Постачання газу розпочнеться після підписання відповідних договорів з переможцями.

На початку осені Укртрансгаз планує провести наступну закупівлю газу на конкурентному ринку.

Нагадаємо, останні три роки постачальником газу на виробничо-технологічні витрати був лише НАК «Нафтогаз України». 

 

Довідково: ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» здійснює діяльність з транспортування природного газу магістральними трубопроводами та зберігання природного газу в ПСГ.  Для забезпечення зазначеної діяльності, а саме роботи технологічного обладнання,  ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» необхідно здійснювати закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб, власних потреб та балансування. 


Поділитися