Транзит газу в країни ЄС зріс на 30%

01 березня 2017 року, м. Київ – За підсумками лютого місяця для європейських споживачів через українську газотранспортну систему було протранспортовано 7,6 млрд.кубометрів блакитного палива, що на 30% більше за показники аналогічного періоду минулого року.

 

З початку року транзит природного газу для країн ЄС склав 16,5 млрд.кубічних метрів, що на 4,2 млрд.куб.м більше за показники минулого року.

За оперативною інформацією центрального диспетчерського департаменту, щодоби для потреб європейських споживачів транспортується 226 млн.кубічних метрів блакитного палива.

 

«Незважаючи на недотримання контрактних тисків російською стороною, Україна забезпечує стабільне постачання газу до Європи», - прокоментували у відділі зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

 

Станом на сьогоднішній ранок тиск на російській прикордонній газовимірювальній станції (ГВС) Суджа складає 52,1 атмосфери замість обумовлених контрактом 60,0 атм.

Протягом останніх днів фахівці ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» фіксували суттєве падіння тиску у російській газотранспортній системі на ГВС Суджа, до рівня 49,5 -49,7 атм.

В рамках механізму швидкого реагування Європейська комісія від ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» систематично отримує оперативні повідомлення щодо раптового зниження тиску на російських прикордонних ГВС.

 

Нагадаємо, минулого тижня виробничі об’єкти ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» відвідав депутат Європейського парламенту Мортен Хелвег Петерсен аби детальніше ознайомитись з процесами управління газотранспортною системою, провести моніторинг транзиту російського газу до країн ЄС.

Детальніше з виробничими показниками функціонування газотранспортної системи можливо ознайомитись на платформі прозорості ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».


Поділитися