Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

На Хмельниччині журналісти перевірили якість газу

15 лютого 2017 року, м. Київ – Оператор газотранспортної системи України, спільно з регіональними підприємствами по газопостачанню продовжує проводити комплексну інформаційну компанію: «Якість газу в Україні» мета якої продемонструвати громадськості та представникам ЗМІ прозорість виробничих процесів транспортування газу та спростувати міф про нібито неякісний природний газ. 

Серед регіонів України, які охоплює інформаційна компанія в тому числі – Хмельницька область.

Для перевірки якості природного газу на Хмельниччині традиційно як і в інших регіонах України був проведений публічний відбір проб безпосередньо на газорозподільних станціях ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та продемонстрована робота хіміко-аналітичної лабораторії.

Крім того, проби газу були взяті у мешканців с. Копачівки Деражнянського району та с. Голосків Летичівського району.

Відбір газу був проведений з фотофіксацією пробовідбірників та ідентифікаційних пломб. За результатами трьох експертиз, проведених у хіміко-аналітичних лабораторіях хроматографічним методом, усі фізико-хімічні показники газу відповідають державним стандартам.

За результатами лабораторних досліджень, нижча теплота згорання газу, як головного показника його якості, різна у всіх точках відбору газу але значно перевищує допустимі стандартами норми – 7600 ккал/м3.

Зокрема, у м. Красилові вона складає 8204 ккал/м3, у Деражнянському районі – 8196 ккал/м3 та у Летичівському районі – 8145 ккал/м3.

В ході проведеного прес-туру журналісти ознайомилися з маршрутом проходження блакитного палива на Хмельниччині: від магістрального газопроводу високого тиску ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» до кінцевого споживача.

Також мали змогу переконатися в герметичності системи транспортування газу та неможливості будь-якого стороннього втручання в її безперебійне цілодобове функціонування як стратегічного об’єкта. Пересвідчилися, що змінити фізико-хімічний та компонентний склад природного газу та вплинути на його якість на шляху його транспортування до споживача також неможливо та вкрай небезпечно.

З результатами щомісячної перевірки якості газу в регіонах України можливо ознайомитися на офіційному сайті ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» у розділі «Якість газу». 


Поділитися