Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Результати аналізу якості газу на Чернігівщині: калорійність на 8% перевищує вимоги Держстандарту

09 лютого 2017 року, м. Київ – Представники ЗМІ за результатами прес-туру отримали перші результати аналізів щодо якості природного газу який транспортується для споживачів Чернігівщини: властивості природного газу відповідають всім державним стандартам, зокрема теплота згорання, від якої залежить якість блакитного палива становить 8 237 ккал/м куб.

Цей показник майже на 8% перевищує стандарт і є одним з найвищих в Україні, стверджують в атестованій лабораторії Чернігівського ЛВУМГ філії УМГ «КИЇВТРАНСГАЗ».

«Якість природного газу на території Чернігівської області постійно контролюється. Ми щотижнево перевіряємо його склад у спеціальних лабораторіях, які атестовані з урахуванням всіх нормативних документів. Щорічно лабораторії також проходять перевірку територіальними органами Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку», - розповів журналістам начальник служби газорозподільних станцій Чернігівського ЛВУМГ Олег Бут.

Традиційно до споживачів областей України природний газ транспортується магістральними газопроводами високого тиску ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Згодом, він потрапляє до системи розподільних мереж які експлуатують регіональні газові компанії, де на спеціальних газорегуляторних пунктах (ГРП) тиск газу понижується до середнього та низького.

«Газ в мережах постійно знаходиться під тиском та рухається в одному напрямку. Будь-яке втручання в їх роботу може мати вибухонебезпечні наслідки. Якщо ж таке втручання відбувається в роботу ГРП, то спрацюють запобіжні клапани і обладнання автоматично відключиться. Внаслідок цього, цілий район міста або село може залишитися без газу», - наголосив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.

В той же час, нарікання споживачів щодо якості газу найчастіше пов’язані зі зміною його кольору під час горіння. Фахівці газових компаній наголошують, що червоне забарвлення на язичках не свідчить про погану якість палива, а лише про його неповне згорання. В такому випадку потрібно передусім забезпечити достатню кількість кисню у приміщенні або викликати фахівців для прочистки газових пальників.

Розвіяти сумніви споживачів у якості газу допоможе розрахунок його споживання не за обсягом використаного ресурсу, а за кількістю виділеної ним теплової енергії, як це давно відбувається в Європі. Відповідні зміни на ринку вже плануються держрегулятором НКРЕКП. Зокрема, в оприлюдненій Постанові № 84 від 26.01.2017 р. «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії» передбачено, що разом з обсягом спожитого в кубометрах газу, в рахунках буде вказано розмір використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).

Нагадаємо, оператор вітчизняної газотранспортної системи України, спільно з регіональними підприємствами по газопостачанню, проводить комплексну інформаційну компанію: «Якість газу в Україні» мета якої продемонструвати громадськості та представникам ЗМІ прозорість виробничих процесів транспортування газу та спростувати міф про нібито неякісний природний газ. 

Під час прес-турів, для перевірки якості природного газу проводиться позачерговий відбір проб в двох точках – на газорозподільній станції ПАТ«УКРТРАНСГАЗ», газорозподільному пункті регіональної газової компанії та у побутового споживача.

Для порівняння сертифікатів за результатами аналізів та здійснити незаангажовану перевірку, до експертизи залучаються незалежні фахівців з державної лабораторії «Укрметртестстандарт».

Принагідно ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та регіональні газові компанії по газопостачанню запрошують представників ЗМІ та усіх бажаючих взяти участь в публічних прес-турах.

10.02.2017 – м. Хмельницький

 • ознайомлення з процесом транспортування газу магістральними та розподільними газопроводами Хмельницької області;
 • публічний відбір проб блакитного палива на об’єктах транспортування та розподілу газу;
 • аналіз відібраних проб газу в акредитованих лабораторіях в присутності учасників прес-туру;
 • порівняння сертифікатів якості природного газу після проведених лабораторіями аналізів.

Контактна особа – Леся Андрейко +38067-679-13-94

 

13.02.2017 – м. Ужгород

 • ознайомлення з процесом транспортування газу магістральними та розподільними газопроводами Закарпатської області;
 • екскурсія на газовимірювальну станцією "Ужгород"
 • публічний відбір проб блакитного палива на об’єктах системи транспортування, розподілу газу та у кінцевого споживача;
 • аналіз відібраних проб в присутності учасників прес-туру в акредитованій лабораторії та транспортування пробовідбірників для аналізу газу в незалежній державній лабораторії;
 • порівняння сертифікатів якості природного газу після проведених лабораторіями аналізів.  

Контактна особа – Юрій Ломакін +38067 244 65 90

 

14.02.2017 – м. Львів

 • екскурсія на найбільше в Європі Більче-Волинсько-Угерському підземне газове сховище;
 • ознайомлення з процесом транспортування газу магістральними та розподільними газопроводами Львівської області;
 • публічний відбір проб блакитного палива на об’єктах транспортування, розподілу газу та у кінцевого споживача;
 • аналіз відібраних проб газу в присутності учасників прес-туру в акредитованих лабораторіях, транспортування пробовідбірників для аналізу в незалежні державній лабораторії;
 • порівняння сертифікатів якості газу після проведених лабораторіями аналізів.

Контактна особа – Ірина Палига +38067 686 73 39

 

15.02.2017 – м. Луцьк

 • ознайомлення з процесом транспортування газу магістральними та розподільними газопроводами Волинської області;
 • публічний відбір проб блакитного палива на об’єктах транспортування, розподілу газу та у кінцевого споживача;
 • аналіз відібраних проб газу в присутності учасників прес-туру в акредитованих лабораторіях, транспортування пробовідбірників для аналізу в незалежній державній лабораторії;
 • порівняння сертифікатів якості газу за результатами проведених аналізів.

Контактна особа – Віталіна Веремчук +38067 403 17 19


Поділитися