Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

На Житомирщині газ якісний: спільна прес-конференція Укртрансгазу та Житомиргазу

04 січня 2017 року, м. Київ – Учора оператор газотранспортної системи України спільно з підприємством по газопостачанню ПАТ «Житомиргаз» в приміщенні Житомирської обласної державної адміністрації провели спільну прес-конференцію з питань якості природного газу в регіоні.

Приводом для проведення такого заходу стало продовження інформаційно-просвітницької компанії ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» серед громадськості, а також через збільшення кількості скарг на якість газу і вимоги громадян платити не за кубометри, а в одиницях енергії відповідно до основного показника якості газу – його калорійності.

У прес-конференції взяли участь заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута, технічний директор ПАТ«Житомиргаз» Сергій Колесник та начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Максим Білявський.

«Останнім часом ми дуже багато говоримо про рух до європейських цінностей, про відповідальність. І мені дуже приємно, що саме компанія «Житомиргаз» спілкується із споживачами абсолютно відверто і на рівних. Кожен з нас є споживачем, який сумлінно виконує свої обов’язки щодо оплати за надані послуги, і цілком природно, що споживач має право вимагати постачання якісного продукту, який гарантує держава своїми стандартами. Ваша ініціатива показати всі процеси прозоро і спілкуватися із споживачами беззаперечно підтримується на рівні влади області», - зазначив Ярослав Лагута, закликавши представників компаній бути максимально відвертими з журналістами.

Як проінформував представник оператора вітчизняної газотранспортної системи, головний показник якості газу – нижча теплота згоряння, яка відрізняється у кожному регіоні, але вона завжди вище допустимої норми 7600 ккалл/куб. м.

Відтак, у Житомирі калорійність газу в середньому за минулий рік становить 8200 ккалл/куб. м. Тому в якості газу сумнівів не має бути.

Окрім того, система постачання газу побудована таким чином, що вплинути на фізико-хімічний склад блакитного палива просто неможливо.

Журналісти могли переконатися у цьому під час прес-туру наприкінці 2016 року, де ознайомилися з маршрутом газового потоку від магістрального газопроводу через розподільні мережі до житлового будинку. На двох об'єктах – газорозподільній станції, від якої газ з магістралі надходить в Житомир, і газорегуляторному пункті, що регулює потік газу в центрі міста – були взяті проби газу для лабораторного аналізу. Всі результати споживачі можуть бачити на офіційному сайті ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».

У своєму виступі представник ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» також розповів присутнім про обсяги споживання природного газу в 2016 році та дотримання лімітної дисципліни, - Житомирська область спожила 721 млн куб.м природного газу, що на 7% більше ніж попереднього року і це складає 2% від загального використання блакитного палива усіма категоріями вітчизняних споживачів.

Фахівці звертаються до громадян та закликають перевірити своє газове обладнання, адже скарги споживачів на неякісний газ найчастіше пов’язані з технічним станом самих котлів, колонок та інших газових приладів.

Нагадаємо, що починаючи з березня 2015 року ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» публікує на офіційному веб-сайті підприємства паспорта якості природного газу та систематично проводить прес-тури для представників ЗМІ: за останні два роки якість газу на газорозподільних станціях перевірялась у п’яти областях (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Житомирська та Київська області), у всіх випадках природний газ відповідав чинним стандартам.

Щоденно по системі магістральних газопроводів ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» здійснюються десятки аналізів газу. Достовірність всіх видів аналізів фізико-хімічних параметрів природного газу щорічно підтверджується територіальними органами Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку під час проведення повірок, планових та позапланових перевірок.

Варто зазначити, що ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» передає до газорозподільних мереж природний газ належної якості, який відповідає чинному стандарту ГОСТ 5542-87. При цьому середньозважена нижча теплота згоряння природного газу, що подається cпоживачам України, становить більше 8200 ккал/м3 (при нормі стандарту 7600 ккал/м3).


Поділитися