Проведено тестовий енергоаудит компресорної станції безпілотним літальним апаратом

29 грудня 2016 року, м. Київ – Оператор вітчизняної газотранспортної системи постійно працює над вдосконаленням діючої на підприємстві програми енергозбереження, зокрема днями було проведено тестовий енергоаудит об’єктів компресорної станції, за рахунок використання безпілотного літального апарату оснащеного тепловізором.

Як пояснюють у відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ», - використання безпілотних літальних апаратів – це наступний крок технічної еволюції, який дозволить підвищити продуктивність виконання енергоаудиту промислових об’єктів, який на сьогоднішній день виконується структурними підрозділами за допомогою ручних тепловізорів.

«Ми змінили філософію. Газовики переважно завжди вимірюють газ в кубах. І такі вимiри не прив’язані до реальності, до грошей. Ми тисячу разів на день повторювали одну просту фразу: один куб газу – 7 гривень. Коли наші працівники почали множити 100 тис. кубів на 7 гривень – це 700 тисяч гривень і порівнювати з витратами, які йдуть на фонд оплати праці, матеріальне забезпечення – філософія почала змінюватись», - розповідає Президент ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів про політику підприємства в частині енергозбереження.

Окрім зміни філософії у ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» протягом 2016 року була реалізована програма дій з енергозбереження, зокрема встановлено у виробничих приміщення нові металопластикові вікна та енергоощадні освітлювальні прилади, замінено 400 котлів на наших газорозподільних станціях, які забезпечують мінімальне споживання природного газу.

«Була проведена повна інвентаризація кожного метра, який ми опалюємо та освітлюємо, а також посилена лімітна дисципліна», - пояснює Ігор Прокопів, зазначаючи що наступного року політика енергозбереження в ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» буде продовжена та посилена.

Показовим прикладом впровадження енергоощадних програм є економія природного газу за рахунок використання електроприводних газоперекачувальних агрегатів під час роботи компресорних станцій, за 11 місяців поточного року вдалось зекономити більше 200 мільйонів гривень.

Нагадаємо, системи управління виробництвом ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» сертифіковані на відповідність міжнародним стандартам, зокрема система енергетичного менеджменту ISO 50001.


Поділитися