Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

ПАТ «УКРТАНСГАЗ» та TRANSGAZ S.A. підписали угоду про взаємодію

20 липня 2016 року, м. Київ – Оператори газотранспортних системи України та Румунії підписали угоду про взаємодію в точці Ісакча, що розміщена на українсько-румунському кордоні поблизу Орловки (територія України) та поблизу Ісакче (територія Румунії), повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «УКРТРАНСГАЗ».

 

Дана угода поширюється на маршрут газопроводу, який використовується для транспортування газу з України до Болгарії (точка з’єднання Негру Вода 1) через територію Румунії.

 

Угода про взаємодію повністю відповідає вимогам Регламенту Комісії ЄС 2015/703 від 30 квітня 2015р., що запроваджує мережевий кодекс правил функціональної сумісності та обміну даними.

 

Оператори систем планують забезпечити гарантовану та переривчасту потужність для транспортування газу у напрямку із України до Болгарії та переривчасту потужність для транспортування газу у реверсному режимі.

 

Історично даний маршрут використовувався ПАТ «Газпром» для поставки газу в Болгарію. Однак, після закінчення дії договору на використання газопроводу, оператори газотранспортних систем України та Румунії прийняли рішення у своїй діяльності керуватись нормативно-правовим регулюванням ЄС.

 

Угода про взаємодію є частиною ініціативи CESEC під керівництвом Європейської Комісії для підвищення надійності міжмережевого підключення в регіонах CESEC.

 

Разом із нещодавно підписаними угодами між Грецією і Болгарією та Болгарією і Румунією ця Угода забезпечить двостороннє напрямок газового потоку із України до Греції (проте, на разі тільки можливий віртуальний потік у північному напрямку), таким чином це сприятиме можливостям для місцевих користувачів суттєво диверсифікувати маршрути поставки газу.


Поділитися