Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Україна серед лідерів по запасам природного газу у сховищах

05 червня 2015 року, м. Київ – На сьогоднішній ранок за оперативною інформацією в українських газосховищах зберігається 10,5 млрд. куб. м палива, що на 28% більше ніж перед початком сезону закачування, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

«Україна володіє найбільшими ПСГ в Європі, і сьогодні ми поряд з Німеччиною та Італією серед лідерів по запасам природного газу у сховищах. Для прикладу, в газових коморах Італії зберігається 9,2 млрд. куб.м, а в Германії накопичено – 8,2 млрд. куб. м При цьому вітчизняні сховища заповнені лише на 34%», — повідомив Президент ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів.

Всього з початку сезону поточного року в газосховища було закачано 2,9 млрд. куб. м, з них 1,8 млрд. куб. м накопичено в травні місяці.

По інформації центрального диспетчерського департаменту оператора газотранспортної системи України, на сьогоднішній ранок добовий режим закачування складає 68 млн. куб. м.

Блакитне паливо накопичується в оптимальному технологічному режимі на 6 газосховищах.

Нагадаємо, з травня місяця поточного року оператора вітчизняної газотранспортної системи розпочав підготовку до опалювального сезону 2015-2016 рр.

Варто зазначити, що з серпня минулого року інформація про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ публікується на офіційному інтернет-сайті ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та інформаційній платформі прозорості асоціації європейських операторів газосховищ (GSE) щоденно. Переглянути цю інформацію можна за адресою: transparency.gie.eu.


Поділитися