Укртрансгаз та GAZ-SYSTEM підготували ТЕО будівництва газового інтерконектору Польща- України

19 жовтня 2015 року, м. Київ — Польський та український оператори газотранспортних систем - GAZ-SYSTEM та ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» завершили техніко-економічне обґрунтування інтеграції газотранспортних систем обох країн, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».  

Відповідно до підписаної між GAZ-SYSTEM та ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у грудні 2014 «Угоди про правила взаємодії», техніко-економічне обґрунтування буде використовуватись як базис для прийняття подальших рішень з розвитку транскордонних можливостей транспортування газу між Україною та Польшею.

Робота над техніко-економічним обгрунтуванням була закінчена 9 жовтня 2015 у Львові представниками GAZ-SYSTEM та ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Під час зустрічі були прийняті остаточні рішення з приводу технічних та організаційних особливостей проекту. Дослідження будуть проводись надалі, а останні рекомендації будуть взяті за основу у подальших діях під час реалізації проекту.

Запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – Польсько-Український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – Українсько-Польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України. Окрім того, на території Республіки Польща буде збудовано компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичі- Страхоцина, Страхоцина- Погорська Воля, Погорська Воля- Творзен та Творов – Творзен.

Сторони очікують що проект буде закінчено до 2020 року

Основна мета поєднання Польської та Української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України. Газотранспортні системи мають бути модернізовані, як визначено в техніко-економічному обґрунтуванні, для збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн. кубометри газу на день (приблизно 8 млрд. кубометрів на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн. кубометрів на день ( приблизно 7 млрд. кубометрів на рік).

Збільшення пропускних можливостей призведе до підвищення енергетичної безпеки та диверсифікації поставок газу в Україну через Польщу. Очікуванна користь від проекта для Польщі полягає у збільшенні пропускної здатності газотранспортної системи. Також передбачається що використання інтерконектору надасть  доступ до українських газосховищ Польщі та іншим членам ЄС. Підвищення пропускної здатності на Полько-Українському кордоні створить транспортний коридор, що сприятиме інтеграції ринків природного газу Польщі, України, Чехії, Словакії, Угорщини, Румунії, Молдови та підвищенню взаємодії між членами ЄС та країнами Енергетичного Співтовариства.

Північно-південний газовий коридиор

Інтеграція Польської та Української газотранспортних систем - це частина Північно-Південного Газового Коридору, що поєднає LNG-термінал у Свиноустьї з країнами Центральної та Західної Європи через окремі країни та транскордонні системи. Метою є створення гнучкої інфраструктури постачання газу у країнах, які єднають Західну, Центральну та Східну Європу, Прибалтику.


GAZ-SYSTEM S.A. вже разпочала реалізацію проекту, як частини Північно-Південного Газового Коридору. Це призведе до збільшення пропускної здатності газотранспортної системи у Західній, Південній та Східній частині Польщі. Ці проекти класифіковані Європейською Комісією як Проекти спільного інтересу (PCI).

Нагадаємо, GAZ-SYSTEM S.A. почала надавати послуги з газопостачання в Україну через Германовичі з листопада 2012 року. Такі послуги надаються на переривчастій основі, тобто газопостачання може бути зупинено або зменшено в залежності від фактичних обсягів транспортування у Польській або Українській системах. Наразі, максимальна технічна пропускна здатність постачання газу з Республіки Польща до України, за сприятливих технічних умов у обох країнах, складає 1,5 млрд куб. метрів на рік.


Поділитися