Оператори газотранспортних систем України та Польщі підписали угоду щодо розширення системи газопроводів

17 грудня 2014 року, м. Київ — Сьогодні у Варшаві оператори газотранспортної системи України (ПАТ «УКРТРАНСГАЗ») та Польщі («GAZ-SYSTEM S.A.») підписали Угоду щодо взаємодії. Угоду ратифікували Голова Правління «GAZ-SYSTEM S.A.» Ян Чадам та Президент ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів.

Підписаний документ передбачає інтеграцію газотранспортних систем обох держав з метою збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Республіку Польща, а також забезпечення зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України та його подачі споживачам в країнах ЄС.

«Сьогоднішня подія відкриває нові можливості для розвитку вітчизняної газотранспортної системи та її інтеграції до європейського газового ринку. Щиро вдячний нашим польським колегам за конструктивну співпрацю», — прокоментував подію Президент ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Ігор Прокопів.

Оператори ГТС двох держав визначили необхідні обсяги інвестицій з боку кожної сторони, відповідно, на території України та на території Польщі.

На території України основним варіантом розширення визначено будівництво магістрального газопроводу-інтерконектора «Дроздовичі – Більче-Волиця» довжиною 110 км з продуктивністю 8,0 млрд.куб.м на рік у напрямку Польща-Україна та 7,0 млрд.куб.м на рік у напрямку Україна-Польща.

Орієнтовна вартість будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору на території України складає 245 млн. дол. США.


Поділитися