Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Зовнішньоекономічна діяльність

З метою забезпечення належного та безпечного транспортування природного газу українським та європейським споживачам основними напрямками міжнародного співробітництва ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» є операторське,  диспетчерське та науково-технічне співробітництво із операторами ГТС та провідними міжнародними енергетичними  компаніями.

 

 

Основу такого співробітництва традиційно складає співпраця з компаніями: PGNiG (Польща), Gaz System SA (Польща), Eustream a. s. (Словаччина), FGSZ (Угорщина), АТ “Молдовагаз” (Молдова), SNTGN Transgaz S.A. Medias
(Румунія), ВАТ “Газпром” (Російська Федерація), ВАТ “Газпром трансгаз Бєларусь” (Бєларусь), E.ON (Німеччина), RWE (Німеччина), GDF SUEZ (Франція), Net4Gas (Чеська Республіка) Булгаргаз ЕАД (Болгарія), DESFA (Греція), Botas (Туреччина) та іншими.

 

Одним з ключових моментів забезпечення енергетичної безпеки України є диверсифікація джерел і маршрутів постачання природного газу.

 

Для забезпечення різноманітності поставок та створення єдиного механізму транскордонного транспортування природного газу зі сторони країн ЄС здійснено реконструкцію низки об’єктів з метою забезпечення
технічної можливості прийому газу в газотранспортну систему України зі сторони Польщі (ГВС «Германовичі»), Угорщини (ПЗРГ «Берегдароц») та Словаччини (ГВС «Будінце»).

 

З метою реалізації засад енергетичної безпеки, мінімізації транспортних і техногенних ризиків ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» у рамках реалізації Спільної заяви, підписаної 23.03.09 за результатами Спільної Україна – ЄС міжнародної
конференції щодо модернізації газотранзитної системи України, продовжується робота з підготовки проектів модернізації та реконструкції ГТС України. Розроблено ТЕО проекту «Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород».

 

З метою часткового фінансування зазначеного проекту Товариство  співпрацює з такими Міжнародними фінансовими організаціями як Європейський банк розвитку та реконструкції, Європейський інвестиційний банк та Світовий банк.

 

Наразі відбувається підготовка до підписання відповідних кредитних та проектних угод.

 

24 жовтня 2013 року в м. Брюсель на засіданні генеральної асамблеї Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG) було прийнято рішення про надання  ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» статусу учасника-спостерігача цієї організації.

 

З метою підвищення прозорості Товариства та інтеграції в європейський газовий ринок з 28 серпня 2014 р. ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» розміщує на інформаційній платформі асоціації європейських операторів газосховищ (GSE), що входить до складу асоціації європейських операторів інфраструктури (GIE), щоденну інформацію про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ.

 

З 01.10.14 р. ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» розпочав щоденну публікацію даних по транзиту природного газу в країни ЄС на інформаційній платформі Європейської мережі операторів газотранспортних систем. Україна першою з країн, що не є членом ЄС, приєдналася до щоденної системи відображення даних про стан транзиту природного газу.