Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Газовимірювальні станції

Вимірювання обсягів газу, який поступає в газотранспортну систему України і передається споживачам у Європу, здійснюється газовимірювальними станціями (ГВС). Вони оснащені сучасними високоточними автоматичними приладами вимірювання витрат газу, що розроблені на базі мікропроцесорної техніки з використанням передових комп’ютерних технологій, та автоматичними приладами для визначення фізико-хімічних показників природного газу.

 

 

Вимірювання обсягів газу та його якісних показників на вході в ГТС України здійснюють 12 ГВС, а на виході -11. На останніх ведеться облік газу, що транспор­тується до країн Європи, у тому числі до країн Балканського регіону. В газотранспортній системі діє 71 вимірювальна хіміко-аналітична лабораторія, які акредитовані згідно з Правилами акредитації на право проведення метрологічних робіт.

 

Газорозподільні станції ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» облад­нані електронними автоматичними приладами вимірювання обсягів газу. На компресорних станціях пункти вимірювання витрат газу – визначення загального обсягу технологічних витрат по компресорній станції, витрат паливного газу по кожному газоперекачувальному агрегату та витрат газу на власні потреби КС – оснащені найсучаснішими приладами.