Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Фактичний відбір /закачування природного газу з/в ПСГ

Відповідно до п. 7.3 глави 7. затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2495 Кодексу газосховищ та критеріїв, згідно з якими до певного газосховища застосовується режим договірного доступу або режим регульованого доступу:

 

До 07 числа місяця, наступного за звітним, замовником та оператором газосховищ здійснюється оформлення акта закачування/відбору природного газу до/з газосховищ, в якому вказується обсяг природного газу замовника, закачаний або відібраний до/з газосховищ за звітний місяць (в обсязі згідно із підтвердженими оператором газосховищ номінаціями).

До 12 числа місяця, наступного за звітним, замовник може оформити додатковий акт закачування/відбору природного газу замовника до/з газосховищ на обсяг місячного небалансу або його залишків.

 

Також, відповідно до п. 9 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 795 Порядку створення страхового запасу природного газу постачальник, у якого виник негативний дисбаланс (небаланс) природного газу, зобов’язаний покрити такий дисбаланс шляхом відбору необхідного обсягу природного газу із страхового запасу.

 

Документальне оформлення обсягів закачування/відбору природного газу до/з газосховищ здійснюється за умови підтвердження даних обсягів відділом комерційного балансування.

 

Додатково інформуємо, що останньою датою реєстрації податкових накладних по виконаним послугам із закачування, зберігання та відбору газу в/з ПСГ є останній робочий день перед 15-м числом після звітного місяця.

 

Якщо частина обсягу відбору/ закачування за обліковий період була прономінована та оформлена, акт по факту складається на додатковий обсяг відбору /закачування.

 

Лист «Балансуючий відбір»

Лист «Балансуюче закачування»

Акт відбору природного газу з ПСГ

Акт відбору природного газу шляхом заміщення з ПСГ

Акт закачування природного газу в ПСГ

Акт закачування природного газу шляхом заміщення в ПСГ

 

З питань узгодження фактичних обсягів звертатись:

Левандовська Катерина Миколаївна

тел.:(044)461-21-08, e-mail: levandovskaya-en@utg.ua

 

З питань документального оформлення звертатись:

Малицький Роман Євгенович

тел.: (044)461-21-08, e-mail: malitckiy-re@utg.ua

 
 
Повернутись до сторінки ДИСПЕТЧИНГ: ЗБЕРІГАННЯ ГАЗУ