Харчові закони карантину

Багато працівників, які перейшли на режим віддаленої роботи вдома, можуть стикнутися з такими  проблемами, як постійна спокуса їжею. Межі між режимом праці та харчування стають розмитими. Ми не претендуємо на істину в останній інстанції, але хочемо поділитися з вами деякими порадами лікарів-дієтологів, як краще харчуватися на карантині. Отож, основні закони харчування під час роботи вдома виглядають так: 

  • Зменшити споживання чаю та кави

У звичайному робочому режимі часто ми випиваємо по кілька чашок на день. Працюючи вдома, цей ефект бадьорості не так сильно потрібен. Крім того, до цих напоїв зазвичай додаються різні солодощі та випічка. З такими перекусами може назбиратись ще один повноцінний прийом їжі за калорійністю. 

  • Режим прийому їжі 

Людям, які на час карантину перейшли на віддалену роботу, варто розмежувати зону прийому їжі та зону роботи. Є сніданок, обід та вечеря, а є робота та інші справи. Кухню варто залишити лише для споживання страв. Так легше контролювати процес їжі за комп’ютером, під фільм чи серіал. 

  • Домашня кухня в пріоритеті 

Готова домашня їжа буде менш шкідлива, ніж фастфуд з доставки чи напівфабрикати з магазину. Ми самі обираємо продукти, з яких готуємо. До того ж це й дешевше. 

  • Не прикрашати кухонні столи солодощами 

Збережена для багатьох звичка ще з радянських часів. Зазвичай, це цукерки, печиво, горіхи, сухофрукти чи просто фрукти. Така їжа на столі притягуватиме ваш погляд і буде зайвий раз спокушати зробити перекус або просто імпульсивно щось з’їсти. А коли немає вільних проміжків часу без прийому їжі, ми перевантажуємо свої травні залози, збивається виділення травних гормонів. Як результат – негативний вплив на здоров’я. 

  • Не змішувати задоволення

Під час перегляду фільмів чи серіалів не варто їсти. Так ми створюємо гіпнотичний ефект змішування задоволень: поки ми зайняті переглядом, вживаємо багато їжі, кількість якої часто не можемо оцінити. Ми їмо не тому, що голодні, а просто займаємо руки. Тарілки їжі для перегляду кіно краще замінити на просто чай без нічого. 

  • Обирати максимально цільні продукти 

Це можуть бути заморожені овочі як альтернатива або добавка до свіжих, бобові, крупи. Бажано не купувати готові напівфабрикати, а зробити запаси замороженої риби та м’яса. Пельмені чи вареники з пачки можуть стати одноразовою акцією для різноманіття, але не вечерею на щодень.

#ЗалишайтесяЗдоровими!