Чому важливо дотримуватися карантину?

Коронавірус поширюється у геометричній прогресії. За даними МОЗ України, одна хвора людина заражає від 2 до 2,5 здорових осіб.

Небезпека пандемії коронавірусу полягає у тому, що симптоми можуть проявитися через декілька днів після зараження вірусом, а у деяких людей не проявлятися взагалі. Тобто вже інфіковані люди можуть не знати, що є епіцентрами розповсюдження захворювання.

Разом з тим цей самий вірус може викликати тяжку форму запалення легень у інших людей, особливо старшого віку та з хронічними захворюваннями чи слабким імунітетом.

За статистикою, кожен п’ятий хворий має ускладнення при захворюванні на коронавірус. Якщо таких хворих буде одночасно багато – в лікарнях просто не вистачить місць та обладнання для штучної вентиляції легень.

Тому усі організації охорони здоров’я у всьому світі ставлять за тактичну мету – розірвати ланцюг передачі захворювання. Саме для цього країни вводять карантин, а підприємства за можливості відправляють співробітників на віддалений доступ. Зменшаться соціальні контакти – зменшиться ризик розповсюдження коронавірусу.

Для наглядного прикладу, видання @Washington Post змоделювало чотири варіанти розповсюдження коронавірусу на прикладі віртуального міста з населенням в 200 осіб, серед яких виявляється один хворий. Навіть якщо ви не знаєте англійської мови, просто подивіться сім коротких інтерактивних відео, з якою швидкістю хворий «коричневий» індивід заражає здорового «сірого» і за який час можливе одужання-перетворення на «рожевого» – https://wapo.st/2QM5UpI

У першій моделі в місті не був введений карантин, всі могли вільно пересуватися – і майже всі дуже швидко і одночасно заразилися.

Друга модель ілюструє ситуацію, коли люди з зони ураження мали доступ потрапити в «чисту» зону. Вони дуже швидко заразили усіх здорових, а пік одночасно захворівших складав близько двох третин усього населення. Це демонстрація ситуації, що сталася в Китаї до введення карантину – люди навідували свої родини в інших регіонах, туристи мандрували країнами і поверталися додому. Зрештою, спалахи хвороби не оминули суспільства, в яких початково не було інфікованих вірусом.

Третя модель демонструє ситуацію, коли чверть населення вільно пересуваються, а решта – дотримуються соціальної дистанції. В ній пік захворювання значно знижується – всього лише менше половини популяції одночасно занедужали, ледь не чверть залишаються не ураженими, оскільки інфіковані встигають одужати і не складають після цього загрозу для суспільства.

Четверта модель – місто на карантині, в якому жителі дотримуються правил соціальної дистанції. В ній три чверті містян залишаються здоровими, пік захворюваності складає мінімальну кількість осіб. Це означає, що лікарні можуть справитися з навантаженням і надати одночасно допомогу людям, які потребують штучної вентиляції легенів.

Тому шануйте і бережіть себе, рідних та співгромадян – залишайтеся вдома! Не ходіть у гості і не запрошуйте гостей на домашні посиденьки. Чим швидше буде зупинено розповсюдження вірусу – тим швидше країна вийде з карантину.