Відновлювальна енергетика

 Сонячна електростанція

 

У грудні 2017 року введено в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 296,4/300 (DC/AC) кВт, яка розташована на даху існуючої будівлі виробничої бази філії «Управління «Укргазтехзв’язок» АТ «Укртрансгаз» за адресою вул. Білогородська 61, м. Боярка, Київська область.

 

АТ «Укртрансгаз» здійснює господарську діяльність з виробництва електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії», «Умов та Правил здійснення підприємницької  діяльності  з виробництва електричної енергії», інших нормативно-правових актів та нормативних документів, які регулюють діяльність в електроенергетиці.

 

Відповідно до чинного законодавства всю вироблену електроенергію Укртрансгаз реалізує за договором між ДП «Енергоринок» і АТ «Укртрансгаз» про продаж та купівлю електроенергії за «зеленим» тарифом, який встановлено постановою НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) від 12.10.2017 №1241.

 

Станом на 01 січня 2019 року АТ «Укртрансгаз» має такі показники роботи дахової сонячної електростанції:

  • виробіток електричної енергії у 2017 та 2018 роках склав 2494 кВт·год та 308213 кВт·год відповідно;
  • відпуск електричної енергії у 2017 та 2018 роках склав 2487 кВт·год та 304157 кВт·год відповідно.

 

Сонячна електростанція є станцією прямого перетворення енергії сонячного спектра випромінювання в електричну енергію. Даний напрямок є не тільки безпечним та високоефективним, а й екологічно чистим, тому маємо втрати при виробництві електричної енергії на власні потреби у 2017 та 2018 роках, які склали 7 кВт·год та 4056 кВт·год відповідно, та відсутність шкідливого впливу на навколишнє природнє середовище, спричинене виробництвом електричної енергії.