Ми транспортуємо і зберігаємо енергію незалежності
live

Історія

Українська газова промисловість має давні традиції. 1924 рік – рік будівництва першого газопроводу від Дашавського газового родовища до м.Стрий прийнято вважати початком розвитку газової промисловості України.

1948 рік – рік закінчення будівництва першого магістрального газопроводу «Дашава-Київ» діаметром 500 мм з робочим тиском 5,5 МПа прийнято вважати початком розвитку газотранспортної системи України.

Бурхливий розвиток газотранспортної системи припадає на середину 60-х років. Після введення в експлуатацію в 1967 році магістрального газопроводу Долина-Ужгород-Державний кордон розпочалась подача українського, а потім російського газу в країни Центральної та Західної Європи. Це стало початком функціонування найбільшого до сьогоднішнього часу коридору по транзиту російського газу, а Україна стала однією з найбільших транзитних країн.

Українська газотранспортна система тісно пов’язана із системами сусідніх європейських країн – Росії, Білорусі, Польщі, Румунії, Молдови, Угорщини, Словаччини і через них інтегрована в загальноєвропейську газову мережу.

Музей газової промисловості в УМГ "Київтрансгаз" створений на базі першої газорозподільчої станції міста Києва, яка розпочала свою роботу в 1948 році, ознайомитись з ним віртуально можливо через посилання.

ХРОНОЛОГІЯ ІСТОРИЧНОГО РОЗВИТКУ ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ.